KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 7677150
*
nr 767 7150
Siri Rathsman
(1895-1974), Sverige
Blandteknik, Siri Rathsman (1895-1974), 50x64
Siri Rathsman, född 1895 i Sundsvall, död 1974, svensk målare och grafiker.
Följerätt
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 16 juli 2012
kl 17:53:25
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Siri Rathsman
Siri Rathsman, född 1895 i Sundsvall, död 1974, svensk målare och grafiker.
Läs mer om Siri Rathsman
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik siri rathsman svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
2104 Blandteknik
Siri Rathsman (1895-1974), Sverige. Signerad, date..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:49
*
Siri Rathsman
Siri Rathsman, född 1895 i Sundsvall, död 1974, svensk målare och grafiker.
Läs mer om Siri Rathsman
nr 767 7150
Siri Rathsman
(1895-1974), Sverige
Blandteknik, Siri Rathsman (1895-1974), 50x64
Siri Rathsman, född 1895 i Sundsvall, död 1974, svensk målare och grafiker.
Följerätt | |
---|---|
Utgick |
|
Sista tid för bud online: |
måndag 16 juli 2012 |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Siri Rathsman
Siri Rathsman, född 1895 i Sundsvall, död 1974, svensk mÃ¥lare och grafiker.Läs mer om Siri Rathsman
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik siri rathsman svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
2104 Blandteknik
Siri Rathsman (1895-1974), Sverige. Signerad, date..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:49